FOTBAL  »  Superliga  »  FC VOLUNTARI - FC BOTOȘANI 1-1

VIDEO+FOTO FC Voluntari - FC Botoșani 1-1 » Inspirația lui Ganea salvează un punct pentru ilfoveni

Articol de - Publicat sambata, 12 martie 2016 16:56

FC Voluntari și FC Botoșani au remizat, scor 1-1, în partida disputată în cea de-a doua etapă din play-out-ul Ligii 1. Golurile partidei au fost marcate de Roman, pentru Botoșani, respectiv Bălan.

Prima mare ocazie a meciului a venit abia în minutul 30, când șutul de la 25 de metri a lui Bordeianu a lovit bara porții ilfovenilor.

În minutul 33, jucătorii de la Voluntari au cerut penalty la o intervenție cu mâna a lui Ngadeu la șutul lui Maftei, însă centralul Colțescu a lăsat jocul să continue.

Iorga a mai ratat o ocazie mare de a marca pentru înainte de pauză, însă execuția sa a fost respinsă peste poartă de Pleșca.

După pauză, lovitura cu capul a lui Roman i-a adus pe moldoveni în avantaj (51). Tudorie a mai ratat o ocazie pentru FC Voluntari, însă lovitura sa de cap a fost apărată de Pleșca.

Bordeianu și Fulop au mai ratat ocazii pentru Botoșani pe finalul meciului, însă inspirația lui Ionel Ganea a decis rezultatul final. Tehnicianul l-a introdus în teren pe Bălan, care a înscris golul egalizator în minutul 91.