FOTBAL  »  Superliga  »  ACS POLI TIMIȘOARA - CFR CLUJ 1-1

VIDEO+FOTO Încă o surpriză în Banat! ACS Poli a rezistat și în fața lui CFR Cluj

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 august 2016 16:55

ACS Poli Timișoara și CFR Cluj au încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a 6-a, după golurile lui Cânu, respectiv Bud. Alb-violeții, outsideri și în acest meci, au reușit un nou rezultat notabil, după victoria, 3-2, cu CS U Craiova, etapa trecută.

Vezi meciul liveTEXT

ACS POLI TIMIȘOARA - CFR CLUJ 1-1  (VIDEO)
Au marcat: Cânu 36 / Bud 71

Bănățenii au deschis scorul în minutul 36 prin Cânu, care a profitat de o eroare a lui Mincă. Fundașul a trimis mingea cu capul peste portarul ieșit în întâmpinarea balonușui.

În minutul 41, ardelenii au cerut insistent penalty la o intervenție a lui Cârstocea la Păun, dar arbitrul Cristi Balaj a lăsat jocul să meargă. Specialiștii consideră că "centralul" ar fi greșit.  (DETALII AICI)

Egalarea a venit în minutul 71, când Bud a trimis cu capul după o centrare perfectă a lui Lopes.

După această etapă, ACS Poli mai reduce din handicap și ajunge la -10 puncte, în timp ce CFR Cluj a acumulat 3 puncte.

Echipele de start:

ACS Poli: Curileac - Scutaru, Cânu, Șeroni, Vădrariu - Artean - Bărbuț, Croitoru, Cârstocea, Vraciu - Popovici

CFR Cluj: Mincă - Peteleu, Larie, A. Mureșan, Tiago Lopes - Nascimento, Juan Carlos, Petrucci - Jakolis, Cristian Lopez, Păun