FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - CONCORDIA 1-0

VIDEO Gaz Metan a învins Concordia(1-0) şi a urcat pe locul 11

Fl. Lazăr a marcat din penalty singurul gol al partidei

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 mai 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 16 mai 2012 18:08

Gaz Metan a cîştigat pe teren propriu contra Chiajnei, 1-0, prin golul lui Fl. Lazăr din penalty(47)

VEZI AICI GOLUL

Concordia a arătat şi la Mediaş că posedă un atac puternic. Ad. Popa şi Rocha au ratat deschiderea scorului, blocaţi de Pleşca.Niţă a scos salvator reluarea lui Vitinho din 2-3 metri, iar prelungirile primei reprize au schimbat tabela. Petrovici a faultat în careu şi a fost eliminat pentru al doilea galben.

Fl. Lazăr a executat sigur penalty-ul şi a deschis scorul(47). Fundaşul central al gazdelor a fost în aceeaşi situaţie în minutul 51, dar a ratat lovitura de pedeapsă. Niţă a mai avut o intervenţie salvatoare la lovitura de cap a lui Markovici din 6 metri(61). Pe finalul partidei, Ciucă a primit al doilea galben şi a fost eliminat.

Gaz Metan a urcat graţie acestei victorii pe locul 11, cu 41 de puncte. Echipa lui Reghecampf are un punct mai mult.

VEZI AICI DESFĂŞURAREA LIVETEXT!

Echipă de start Gaz Metan: Pleşca - Frăsinescu, Fl. Lazăr, Markovici, M. Ciucă - Breeveld, Issa Ba - R. Avram, Vitinho, C. Gheorghe - D. Roman
Antrenor: Cristian Pustai

Rezerve: Buchta, Muth, Bawab, Dudiţă, Tahar, Zaharia, Todea

Echipă de start Chiajna: Niţă - Krumov, Petrovici, Mamele, Guilherme - Ad. Popa, Muzac, L. Filip, Paulinho - Rocha, Alex
Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Rezerve: Baruch, Ad. Popa II, Silviu Pană, Vl. Munteanu, Lahchev, V. Iacob, Alexandru Radu

Arbitru: T. Crăciunescu

Asistenţi: V. Bîrleanu, Al. Cerei

Generația de Aur, show și la microfon » Hagi, Petrescu și Lăcătuș s-au întrecut în glume: „Cine a petrecut până la 3:00 nu mai joacă!”. Răducioiu, emoționat până la lacrimi: „Oameni buni...”
Nationala
Licitație la dineu pentru echipamentele Generației de Aur » Cât a plătit Șucu pentru tricoul lui Mourinho + Hagi a stabilit recordul serii
Nationala
Șocant! Fotbalistul plătit de Dinamo cu 24.000 de euro pe lună: „O spun din sursă sigură”

Cine transmite la TV meciul de adio al Generației de Aur » Ploaie de staruri mondiale pe Arena Națională