FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - VIITORUL 2-1

VIDEO » Gaz Metan a învins Viitorul, scor 2-1! Trupa lui Hagi a cerut penalty în prelungiri

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 august 2016 18:08

Gaz Metan a învins pe teren propriu Viitorul, scor 2-1, într-un meci din etapa a treia și medieșenii au urcat pe locul 6 cu tot atâtea puncte.

Vezi meciul liveTEXT

GAZ METAN - VIITORUL 2-1 (VIDEO)
Au marcat: Munteanu 17, Llullaku 85 / Țâru 73

Gazul a deschis scorul în minutul 17, după șutul din interiorul carelului al lui Alexandru Munteanu. Trupa lui Gheorghe Hagi a egalat în minutul 73. Bogdan Țîru a trimis balonul în poartă cu capul,  după o centrare foarte bună a lui Benzar.

Echipa condusă de Cristi Pustai a marcat golul de trei puncte când mai erau 5 minute de joc. Llullaku a profitat de o breșă în apărarea Viitorului și l-a învins pe portar.

În prelungirile partidei, Viitorul a cerut un penalty după ce Llullaku a atins mingea cu mâna în careu, însă arbitrul Radu Petrescu a lăsat jocul să continue.

Ardelenii au două victorii din trei meciuri, în timp ce Viitorul are o singură victorie și doar 3 puncte.

Echipele de start:

Gaz Metan: Pleșca - Crețu, Trtovac, Susnjar, Buzean - Zaharia, Cristea - Al. Munteanu, Eric, Llullaku - Axente

Viitorul: Buzbuchi - Brandan, Ţâru, Carp - Benzar, R. Marin, Nedelcu, Dumitrescu - Purece, Chițu, Fl. Tănase

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului