FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - ASTRA

VIDEO Gaz Metan - Astra 1-1 » Oleg Protasov, doar egal la primul meci pe banca giurgiuvenilor

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 octombrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 19 octombrie 2014 20:25

Astra Giurgiu n-a reuşit decît un egal pe terenul lui Gaz Metan, scor 1-1. Echipa lui Oleg Protasov a ajuns la 20 de puncte în 11 etape.
Click aici pentru liveTEXT!

VEZI VIDEO GOLUL LUI C. PETRE!

VEZI AICI GOLUL LUI ENACHE!

Giurgiuvenii ocupă locul 4, însă o victorie a Stelei cu Universitatea Cluj i-ar desprinde pe roş-albaştrii.

Gaz Metan Mediaş a ajuns la 13 puncte şi este pe locul 9, foarte aproape de zona retrogradării însă. Primul gol al meciului a fost înscris de Ciprian Petre, din penalty, în minutul 59.

Peste doar 12 minute şi Astra a beneficiat de un penalty, transformat fără prea multe probleme de Enache.

Echipele de start:

Gaz Metan: Buchta - Creţu, Muth, Mujdragici, Buzean - I. Cristea, Tahar - Llulaku, C. Petre, Curtean - D. Roman
Rezerve: Pleşca, Todea, Fl. Dan, Roberto, Figliomeni, Avram, Tîrnovan
Antrenor: Cristi Dulca

Astra: S. Lung jr. - Pliatsikas, Oros, B. Youssef, J. Morais - Yahaya, Laban, Chiţu - Florescu, De Amorim, Enache
Rezerve: Arabatzis, Tajayuki, Cristescu, Grandin, Găman, L. Rus, Toure
Antrenor: Oleg Protasov