FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - PANDURII 1-0

VIDEO Grigoraş "şi-a omorît" propria creaţie » Oţelul - Pandurii 1-0

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 martie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 10 martie 2013 19:53

Oţelul a învins Pandurii cu 1-0, după golul din penalty al lui Iorga din finalul partidei. Gorjenii au ratat şansa de a egala la puncte pe Astra, ocupanta locului 2.

Vezi AICI VIDEO cu cele mai importante faze

Petre Grigoraş, pentru prima dată pe bancă de la revenirea la Oţelul, a avut de înfruntat fosta echipă.

Răduţ a ratat o bună oportunitate în startul meciului, singur cu Grahovac a trimis peste poartă. Gazdele au reacţionat rapid. Gabi Paraschiv a pus latul în 5 metri, dar a trimis peste poartă.

Oaspeţii au ratat deschiderea scorului prin Răduţ, care a fost ghicit de Grahovac la lovitura de pedeapsă (40).

Repriza secundă a oferit ocazii la ambele porţi, după un joc deschis. Iorga a ratat o mare ocazie (57), dar s-a revanşat în minutul 87, cînd a transformat lovitura de pedeapsă obţinută de Vancea. Oţelul urcă pe locul 10, cu 28 de puncte.