FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - PANDURII

VIDEO Lider detașat! Viitorul s-a distrat cu Pandurii, scor 3-0 » Atacanții lui Hagi înscriu la foc automat

Articol de GSP - Publicat luni, 13 februarie 2017 19:23

Viitorul a ajuns la 7 succese consecutive în Liga 1 după ce a trecut lejer și de Pandurii, scor 3-0.

Gabriel Iancu a deschis scorul cu un șut din interiorul careului în minutul 30. Chițu a făcut 2-0 cu 8 minute înainte de pauză, după ce a transformat fără probleme un penalty.

LIVETEXT VIDEO

A doua repriză a fost ceva mai echilibrată, o parte în care Pandurii a ținut mai bine de minge, însă n-a reușit să pună în pericol poarta apărată de Râmniceanu.

Intrat pe teren în minutul 71, Florinel Coman a înscris și el din pasa lui Cristi Ganea. A pătruns în careu pe partea stângă și a tras cu șiretul la colțul lung.

Viitorul lui Gică Hagi adună 48 de puncte și este pe primul loc la 6 lungimi de Steaua. Pandurii are doar 19 puncte și ocupă locul 11.