FOTBAL  »  Superliga  »  OŢELUL - CEAHLĂUL

VIDEO Oţelul - Ceahlăul 4-1 » Cinci goluri într-o singură repriză » Florin Cernat a reuşit un hat-trick

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 mai 2015 17:21

Oţelul a învins pe Ceahlăul, scor 4-1, după ce la pauză scorul a fost 0-0.

Vezi aici meciul liveTEXT

Vezi aici VIDEO cu golul de 1-0

Vezi aici VIDEO cu golul de 1-1

Vezi aici VIDEO cu golul de 2-1

Vezi aici VIDEO cu golul de 3-1

După o primă repriză liniştită şi lipsită de ocazii, cele două echipe s-au dezlănţuit în partea a două şi au marcat de cinci ori.

Florin Cernat a fost eroul gălăţenilor şi a marcat de trei ori. Căpitanul celor de la Galaţi a deschis scorul în minutul 72, din penalty.

Vali Balint a readus pe Ceahlăul în joc şi a marcat în minutul 77, cu o lovitură de cap din şapte metri.

Cernat a fost din nou decisiv pentru echipa sa şi a majorat diferenţa, după ce a driblat trei jucători adverşi şi a marcat cu o scăriţă peste portar. Hamroun a majorat diferenţa în minutul 87  după o acţiune individuală, iar Cernat a stabilit scorul final în minutul 93.

După această victorie, Oţelul a acumulat 26 de puncte a urcat o poziţie, depăşind adversara de azi.

Echipele de start:

Oţelul: Abraham - Milea, Miron, Sissoko, Popescu - Tavares, Cucu, Popa - Stoian, Cernat, Iorga
Rezerve: Hotoboc, Solomou, Tătar, Dică, Grădinaru, Hamroun, Tudorie

Ceahlăul:  Calancea - Markovici, Wellyson, Buden, Kneif - Ştefănescu, Achim, Tăbăcariu - Sialmas, Gheorghiu, Chitoşcă
Rezerve: Jovici, Drăghiceanu, Balint, Mateciuc, Gorea, Nagy, Rodrigues.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”