FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - CFR

VIDEO Pandurii - CFR Cluj 2-1 » Gorjenii revin pe primul loc cel puţin pînă la meciul Stelei de mîine

Articol de GSP - Publicat duminica, 23 septembrie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 23 septembrie 2012 23:24

Pandurii a mai făcut o victimă pe teren prorpiu. După ce le-a învins pe Rapid şi Oţelul, gorjenii au trecut astăzi şi de campioana României, CFR Cluj, scor 2-1.

Vezi aici cele mai importante faze ale meciului VIDEO!

Prima repriză a fost săracă în ocazii, cele două echipe fiind mai preocupate să nu primească gol, însă în repriza a doua, ambele echipe au ieşit la atac. Sepsi a comis un fault stupid în careu, iar Maxim a deschis scorul din penalty.

Vezi aici comentariul liveTEXT al partidei!

Nu a durat decît două minute avantajul gazdelor, pentru că eroul clujenilor de la Braga, Rafael Bastos a făcut o cursă superbă, a şutat la colţul lung, fără speranţe pentru Lazar.

Cu 10 minute înainte de finalul meciului, Mureşan comite un henţ în careu, iar Cristi Balaj dictează din nou peanlty. Răduţ execută excelent şi i-a adus pe gorjeni din nou în avataj. Cu această victorie Pandurii trece din nou pe primul loc, cel puţin pînă la meciul Stelei de mîine cu Rapid.

Etapa viitoare Pandurii Tîrgu Jiu se deplasează la Bucureşti pentru meciul cu Dinamo, în timp ce clujenii primesc vizita Gloriei Bistriţa.

Echipe de start:

Pandurii: Lazar - Unguruşan, Mamele, Viera, Al. Vlad - Al. Maxim, D. Nistor, Răduţ - Grigoraş, Lemnaru, Ibeh
Rezerve: Mingote, Ad. Rusu, C. Cristea, I. Rada II, Pleaşcă, Matulevicius, Boutadjine

CFR Cluj: Felgueiras - Ivo Pinto, Cadu, Rada, Sepsi - Godmeche, G. Mureşan - Aguirregaray, Bastos, Camora - Bjelanovic
Rezerve: Stăncioiu, Maftei, Piccolo, Luis Alberto, Hora, Nicoară, Kapetanos