FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - RAPID 2-0

VIDEO Pandurii Tg. Jiu, victorie în faţa Rapidului, însă nu fără emoţii » Giuleştenii au ratat un penalty

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 decembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 06 decembrie 2014 19:53

Formaţia gorjeană Pandurii Tg. Jiu a învins cu 2-0 pe Rapid, după golul din prima repriză a lui Mihai Roman şi reuşita din partea secundă a lui Matulevicius.

Vezi desfăşurarea liveTEXT a partidei

Vezi VIDEO cu golul lui Mihai Roman

Vezi VIDEO cu penalty-ul ratat de Emil Dică

Vezi VIDEO cu golul lui Matulevicius

După 14 minute de joc, Lung a dat pe lîngă balon şi Mihai Roman a rămas singur în careu de unde a reluat direct în poarta lui Bornescu. Pînă la sfîrştiul primei părţi, gorjenii au mai avut o ocazie importantă prin Predescu, care a şutat de la marginea careului, dar portarul giuleştenilor a respins în lateral.

În repriza secundă, băieţii lui Marian Rada au primit un penalty în minutul 53, după un fault a lui Elton la Alexandru Coman, dar şutul din lovitură de pedeapsă a lui Emil Dică a fost scos de Gliwa.

Cu un minut înainte de final, Matulevicius a fost găsit bine în faţa porţii, de unde l-a executat pe Bornescu şi a stabilit scorul final, 2-0.