FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - VASLUI

VIDEO Pătulea de 3 puncte » FC Vaslui s-a impus cu 1-0 în faţa Concordiei Chiajna

Articol de GSP - Publicat vineri, 13 decembrie 2013 00:00 / Actualizat vineri, 13 decembrie 2013 19:23

FC Vaslui a cîştigat primul meci din returului campionatului programat în acest an. Moldovenii s-au impus cu 1-0 graţie golului marcat de Pătulea.

Urmăreşte aici desfăşurarea liveTEXT a partidei!

Ai aici cele mai importante faze VIDEO ale meciului!

Vasluienii au început mai bine prima repriză, dar acţiunile lui Antal au fost lipsite de precizie (11, 20, 42). Iflovenii au replicat tot prin şuturi de la distanţă, expediate de Serediuc şi Purece. Cea mai mare ocazie a primei părţi le-a aparţinut moldovenilor. Lovitura de cap a lui Ortiz a fost respinsă execelent de Rîmniceanu (44).

Elevii lui Chirilă au ieşit mai motivaţi de la cabine, dar şutul lui Bucurică din minutul 48 a fost reţinut fără emoţii de Cerniauskas.

Golul a venit în poarta lui Rîmniceanu. Sînmărtean a centrat bine după o cursă frumoasă, iar Pătulea a deviat balonul cu capul în poartă (69).

Chirilă a încercat să reîmprospăteze atacul cu Florea şi Liviu Ganea, dar ilfovenii nu au reuşit să egaleze.

Echipele de start:

Chiajna: Rîmniceanu - V. Creţu, Leca, Melinte, Bucurică - Bambara, Ispir - Onduku, Purece, Serediuc - Welington

FC Vaslui: Cerniauskas - Ortiz, Celeban, Cordoş, Muşat - Viveiros, Caue, Sînmărtean, Sălăgeanu - Pătulea, Antal

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului