INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BUNDESLIGA

VIDEO Spectacol la "Maxim" la Stuttgart » Gol şi pasă de gol pentru mijlocaşul român în meciul cu Eintracht Frankfurt

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 martie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 21 martie 2015 18:31

Alexandru Maxim decisiv în primul succes al celor de la VfB Stuttgart din 2015. Mijlocaşul român a făcut un meci fantastic împotriva celor de la Eintracht Frankfurt.

VEZI VIDEO

Stuttgart s-a impus, scor 3-1, deşi oaspeţii au fost cei care au deschis scorul. Seferovici a marcat în minutul 51, dar după această reuşită o singură echipă a mai existat pe teren.

Ginczek a reuşit o dublă în doar 3 minute. Primul gol l-a reuşit după o pasă a lui Harnik, iar al doilea după o centrare de excepţie a lui Maxim.

Românul a punctat şi el în minutul 81 după ce a fost servit excelent de Kostici. După acest succes Stuttgart strînge 23 de puncte, rămîne ultima în Bundesliga, dar păstrează şanse de salvare.

Gest de suflet la națională » Edi Iordănescu a luat al 27-lea jucător în Germania. FRF confirmă: „Tricolor-surpriză la Euro”