FOTBAL  »  Superliga  »  PANDURII - BOTOȘANI 2-1

VIDEO Trei puncte cu emoții! Pandurii câștigă cu Botoșani și o scoate pe Dinamo de pe loc de play-off

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 octombrie 2016 16:58

Pandurii Târgu Jiu a câștigat la limită partida cu FC Botoșani de pe teren propriu, scor 2-1. Gorjenii au deschis scorul din penalty în minutul 30. Herea a transformat de la punctul cu var și i-a adus pe gorjeni în avantaj.

VEZI LIVETEXT

VEZI VIDEO

S-a făcut 2-0 în minutul 57 după o combinație dintre doi foști steliști. Lucian Sânmărtean l-a servit excelent pe Țucudean, care a înscris.

Un alt fost stelist a punctat și pentru moldoveni. Intrat pe teren în minutul 43, Târnovan a arătat că nu a uitat fotbalul. A pătruns în careu și l-a învins pe Lazar în minutul 74.

Acest rezultat o scoate pe Dinamo de pe loc de play-off. Gorjenii urcă pe locul 5, cu 19 puncte, la egalitate cu FC Botoșani. Dinamoviștii sunt pe 7, cu 16 puncte, însă va juca luni împotriva celor de la CS U Craiova.

Echipele:

Pandurii: Lazar - Pleșca, Pițian, Vasiljevici, Grecu - Răuță, Sânmărtean - Antal, V. Alexandru, Herea - Țucudean

Botoșani: Iliev - Dimitrov, Ichim, Plămadă, Popovici - Burcă, Vașcari - Golofca, Greu, Roman - Matulevicius

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping