FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

VIDEO » Vezi golul superb reuşit de Mitea în Dinamo - NK Osijek

Articol de GSP - Publicat marti, 10 februarie 2009 00:00

Dinamo a disputat astăzi al patrulea meci amical din această pauză competiţională, cu formaţia  NK Osijek, locul opt în prima ligă croată. Alb-roşii au învins cu 1-0, prin golul marcat de Nicolae Mitea.

Acesta a înscris în minutul 22, cu un şut superb din vole, din marginea careului de 16 metri. Dinamovişti controlează meciul, ratînd alte cîteva ocazii prin Dănciulescu şi Izvoranu.

Meciul este live pe GSP.RO şi GSPTV şi livetext pe dinamovisti.ro

În minutul 10, Dănciulescu a nimerit bara porţii croate

5 minute mai tîrziu, Dolha intervine excelent în faţa atacanţilor lui Osijek

Cu puţin timp înaintea golului lui Mitea, Izvoranu trimite milimetric pe lîngă poartă

Acelaşi Izvoranu a mai ratat o ocazie bună, în minutele de final ale primei reprize