FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - FC BOTOŞANI 1-2

VIDEO » Viitorul - FC Botoşani 1-2 » Paul Batin provoacă prima înfrîngere pentru Gică Hagi pe banca Viitorului

Articol de GSP - Publicat vineri, 05 decembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 05 decembrie 2014 22:42

FC Botoşani a cîştigat meciul cu Viitorul, 2-1, şi a provocat prima înfrîngere pentru echipa lui Hagi în ultimele şapte etape

Vezi aici meciul liveTEXT

Vezi aici golul lui Attila Hadnagy

Vezi aici golul lui Florin Tănase

Vezi aici golul lui Paul Batin

Cei de la FC Botoşani au început mai bine meciul şi Hadnagy a deschis scorul în minutul 8, cu un şut din saşe metri.

În minutul 18, Florin Tănase a restabilit egalitate, după o acţiune individuală.

În cea de-a doua repriză au lipsit ocaziile, iar cu 10 minute înainte de final, Paul Batin a profitat de o neînţelegere în apărarea Viitorului şi a marcat  golul victorie.

După această victorie, cei de la FC Botoşani au acumulat 27 de puncte şi au urcat pe locul 7.

Echipele de start:

Viitorul: Buzbuchi - Manea, Ţîru, Mamele, Mitrea -Pană, Benzar, Daminuţă, Mitriţă - Bonilla, Tănase
Rezerve: Balaru, Ianis Hagi, Perju, Nikolov, Vînă, Cioablă, Hodorogea

FC Botoşani: Curileac - Patache, Ngadeu, Ţîncu, Acsinte - Codoban, Danci, Croitoru - Ivanovici, Hadnagy, Batin
Rezerve: Lazar, Oltean, Ianc, Vaşvari, Bordeanu, Ngakam, Browne

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”