FOTBAL  »  Superliga  »  VASLUI - RAPID 1-1

Viorel Hizo: "Yero Bello a suferit un şoc termic înainte de meciul cu Rapid!"

Articol de GSP - Publicat luni, 06 decembrie 2010 00:00

Viorel Hizo a precizat că din cauza accidentărilor din lot nu a putut trimite în teren cei mai buni jucători în partida pe care a terminat-o la egalitate, 1-1 cu fosta sa echipă, Rapid. Deasemenea Hizo a declarat la finalul meciului că Yero Bello a suferit un şoc termic înainte de startul meciului.

"Din păcate accidentările şi lotul pe care l-am avut la dispoziţie nu mi-au permis să trimit în teren cei mai buni jucători. În a doua repriză am fost obligat să joc cu doi mijlocaşi pe post de fundaşi. Din păcate un am ştiut să fructificăm avantajul pe care l-am avut, dar pînă la urmă ocupăm în acest final de tur un loc 3 meritat, chiar dacă nu ne-a mulţumit şi Vasluiul putea juca mult mai bine.

Am obţinut acasă două egaluri, cu Astra şi Rapid, şi o înfrîngere cu Timişoara, însă în pauza asta vom vedea ce putem face cu lotul de jucători e care îl am la dispoziţie. Înainte de startul partidei Yero Bello a suferit un şoc termic de am fost nevoiţi să-l ungem cu toate alifiile la meci pentru a putea juca", a adăugat Hizo.

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”