FOTBAL  »  LIGA 2  »  LIGAB.RO

Dunărea Galaţi a făcut circ la meciul cu Petrolul

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 aprilie 2010 00:00

Gălăţenii s-au plîns de arbitraj şi au vrut să iasă de pe teren, apoi Mindileac a refuzat să stea în poartă la un penalty

Un meci anost s-a aprins brusc în minutul 86, cînd arbitrul ilfovean Adrian Stăncescu a oprit un contraatac al gălăţenilor pentru o preluare cu mîna a lui Opriţa în faza anterioară, fără a-i acorda însă galben ex-stelistului. Antrenorul Dunării, Viorel Tănase, a luat foc şi le-a cerut jucătorilor să părăsească terenul.

După cîteva minute de parlamentări, totul s-a transformat într-o pauză de hidratare, dar circul a continuat. În minutul 90, Stăncescu a acordat un penalty oaspeţilor, iar Mindileac, considerînd greşită decizia "centralului", a refuzat să mai stea în poartă! La rugăminţile coechipierilor, goalkeeper-ul moldovenilor a revenit între buturi, însă nu l-a putut împiedica pe Cristi Vlad să înscrie pentru 0-2.

"De cînd sîntem în litigiu cu Şcoala Gică Popescu şi cu Gloria Buzău, avem parte doar de arbitraje potrivnice!"
Auraş Braşoveanu, preşedinte Dunărea Galaţi

Gălăţenii s-au plîns de arbitraj şi au vrut să iasă de pe teren, apoi Mindileac a refuzat să stea în poartă la un penalty

Un meci anost s-a aprins brusc în minutul 86, cînd arbitrul ilfovean Adrian Stăncescu a oprit un contraatac al gălăţenilor pentru o preluare cu mîna a lui Opriţa în faza anterioară, fără a-i acorda însă galben ex-stelistului. Antrenorul Dunării, Viorel Tănase, a luat foc şi le-a cerut jucătorilor să părăsească terenul.

După cîteva minute de parlamentări, totul s-a transformat într-o pauză de hidratare, dar circul a continuat. În minutul 90, Stăncescu a acordat un penalty oaspeţilor, iar Mindileac, considerînd greşită decizia "centralului", a refuzat să mai stea în poartă! La rugăminţile coechipierilor, goalkeeper-ul moldovenilor a revenit între buturi, însă nu l-a putut împiedica pe Cristi Vlad să înscrie pentru 0-2.

"De cînd sîntem în litigiu cu Şcoala Gică Popescu şi cu Gloria Buzău, avem parte doar de arbitraje potrivnice!"
Auraş Braşoveanu, preşedinte Dunărea Galaţi

Citește și:
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
Altele
„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Superliga
Discuție de ultimă oră între Gigi Becali și Florin Tănase: „Contractul e făcut. Mâine dimineață pleacă în cantonament”
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
Superliga
Dinamo a pierdut amicalul cu Motor Lublin! 3 goluri încasate și o veste bună pentru Nuno Campos
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Profit.ro
FOTO Alertă alimentară în România: Croissant cu Nutella de la Lidl, Kaufland și Metro, retras de pe piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (3)
 •  25 Aprilie 2010, 10:14

nici nu atiti ce sa intamplat dar scrieti articole...sunteti praf fratilor...asta e....e o minciuna nu asa a fost brasoveanu le a cerut juktorilor sa iasa de pe teren cu tase nu mindileac a refuzat sa apere..dar....vb in vant

 •  25 Aprilie 2010, 09:58

pentru "pt sorin" bah baiatule da de unde stii tu ca trb sa dea galben la oprita? ai facut cumva vreao scoala de arbitri? oricum penibili rau astia de la dunarea...

 •  25 Aprilie 2010, 08:45

sorine gresesti amarnic ei au incercat sa isi salveze pielea daca arbitrul era corect addea galben la oprita si nu se mai ajunge al refuzul lui mindi da a sta in poarta !e tragic ca tu un om de al casei zici dspre dunarea asa ceva !sau asa e ordin de la tolo sa scrii aiurea ?

Vezi toate comentariile (3)
Comentează