FOTBAL  »  LIGA 2  »  LIGAB.RO

Dunărea Galaţi a făcut circ la meciul cu Petrolul

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 aprilie 2010 00:00

Gălăţenii s-au plîns de arbitraj şi au vrut să iasă de pe teren, apoi Mindileac a refuzat să stea în poartă la un penalty

Un meci anost s-a aprins brusc în minutul 86, cînd arbitrul ilfovean Adrian Stăncescu a oprit un contraatac al gălăţenilor pentru o preluare cu mîna a lui Opriţa în faza anterioară, fără a-i acorda însă galben ex-stelistului. Antrenorul Dunării, Viorel Tănase, a luat foc şi le-a cerut jucătorilor să părăsească terenul.

După cîteva minute de parlamentări, totul s-a transformat într-o pauză de hidratare, dar circul a continuat. În minutul 90, Stăncescu a acordat un penalty oaspeţilor, iar Mindileac, considerînd greşită decizia "centralului", a refuzat să mai stea în poartă! La rugăminţile coechipierilor, goalkeeper-ul moldovenilor a revenit între buturi, însă nu l-a putut împiedica pe Cristi Vlad să înscrie pentru 0-2.

"De cînd sîntem în litigiu cu Şcoala Gică Popescu şi cu Gloria Buzău, avem parte doar de arbitraje potrivnice!"
Auraş Braşoveanu, preşedinte Dunărea Galaţi

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”