FOTBAL  »  LIGA 2  »  LIGAB.RO

Ionuţ Popa: "Am întîlnit cel mai greu adversar din acest campionat"

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 noiembrie 2010 00:00

Tehnicianul formaţiei CS Mioveni, Ionuţ Popa, consideră că Alro Slatina este cea mai puternică echipă cu care s-a confruntat în actuala stagiune a Ligii a II-a.

”A fost un joc dificil. Având în vedere şi meciul de la Iaşi, am întâlnit cel mai greu adversar din acest campionat. Sunt mulţumit cu această victorie, băieţii au dat dovadă de voinţă şi determinare. Obiectivul nostru rămâne promovarea. Principalele noastre contracandidate sunt Petrolul, Sibiul, chiar şi Slatina", a declarat Popa la finalul partidei pe care argeşenii au câştigat-o în minutele de prelungire, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei de pe Olt.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”