FOTBAL  »  LIGA 2  »  LIGA B

Dunărea Călărași mărșăluiește spre Liga 1 » Lupta pentru locul 3 devine una teribilă

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 aprilie 2018 14:17

Dunărea Călărași a făcut încă un pas spre Liga 1, în timp ce FC Argeș pune presiune pe Chindia Târgoviște.

Etapa a 30-a din liga secundă a programat astăzi 5 partide, marile favorite reușind să se impună. Liderul Dunărea Călărași a câștigat greu pe terenul celor de la Miroslava, scor 1-0, păstrând imaculat palmaresul antrenorului Dan Alexa.

FC Argeș s-a apropiat la 3 puncte de Chindia Târgoviște, formația aflată pe locul al treila, cel care oferă șansa la un baraj pentru promovare. Argeșenii au câștigat cu scor de neprezentare partida cu Metaloglobus, prin golurile marcate de Ionuț Șerban în minutele 31 și 73, și Andrei Nilă, cu 7 minute înainte de finalul partidei.