FOTBAL  »  NATIONALA  »  FINLANDA - ROMÂNIA

Alarmă pentru "tricolori"! Finlandezii, în formă maximă înainte de meciul cu România » Atacanţii au dat 7 goluri în ultimul weekend

Articol de GSP - Publicat luni, 06 octombrie 2014 00:00 / Actualizat luni, 06 octombrie 2014 16:26

După meciul cu Ungaria, România va întîlni pe 14 octombrie, la Helsinki, selecţionata Finlandei. Nordicii au cîştigat primul meci, scor 3-1 cu Insulele Feroe.

Trei dintre atacanţii chemaţi de Mixu Paatelainen au marcat în ultimul week-end şapte goluri pentru formaţiile lor.

Joel Pohjanpalo, atacant de doar 20 de ani, a marcat de 3 ori pentru Fortuna Dusseldorf în victoria cu Darmstadt, scor 4-1. Acesta a ajuns la al 4-lea meci consecutiv în care marchează.

Kasper Hamalainen a marcat şi el pentru Lech Poznan de două ori în victoria echipei sale cu Belchatow, scor 5-0. Teemu Pukki a înscris şi el două goluri pentru Brondby în victoria cu Aalborg, scor 2-1.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga