blatistu49  •  27 Martie 2017, 14:25

nu i nimic revin cu CHIAJNA si cu DIHAHABOOO la blaturi ce pretentii sa ai din Blatiada jucatori expirati second hand

utraian
utraian  •  27 Martie 2017, 14:21

Exista o singura solutie temporara: titularizarea lui Gh. Hagi ca mijlocas ofensiv, Ilie Dumitrescu, Dorinel langa el. Neaparat Raducioiu si Balint in atac. Ulterior, cand incep sa se miste lucrurile il introducem si pe tanarul Sabau. Iar cand ne vedem cu sacii in caruta putem sa-i incercam pe Belodedici si Gheorghe Popescu. Tineri de viitor. Tu ala cu mustata, nu stramba!

blatistu49
blatistu49  •  27 Martie 2017, 14:20

niste mascarici nulitati pacalici al fotbalului expirati tinuti de impresari trebe curatenie majoritate lor sunt epave gen CHIRI tinut pe bani in lot etc niste expirati asa sistem asa fotbal DAUM e de vina prostilor nu vedeti marfa pe care o are

utraian
utraian  •  27 Martie 2017, 14:12

O echipa adevarata nu sta intr-o ocazie. NOI NU MAI SUNTEM PE HARTA. Daca ai cat de cat pretentii, trebuie sa ai pe meci 7-8 ocazii, din care poti fructifica 2-3. Daca esti Barcelona ai 20 de ocazii si dai 4-5-6. Keseru a fost terci, Alibec l-a inlocuit 25 de minute a fost la fel de terci. Stanciu n-a existat, Chipciu despre care Daum a zis ca a facut un meci "foarte bun" a fost dat disparut din min 5.

dinamo_fan
dinamo_fan  •  27 Martie 2017, 14:11
Postat de tonyys pe 27 Martie 2017, 14:01

@dinamo_fan N-am auzit de mari antrenori care de 4 meciuri echipa lor sa nu inscrie nici macar 1 gol...habarnistul daum va bate toate recordurile negative la nationala.

repet, nu zic ca e Daum mare antrenor..dar e greu sa-l analizez cand stanciu rateaza 11m in minutul 93 si keseru nu le baga cu latul din 6m. pe tactica lui Daum s-au creat in 25 de minute 2 faze de gol pe tava doar sa pui latul cum trebuie. pentru ce a arata Romania in ultimii ani tactica e destul de buna. si la Oslo la acel 2-2 am ratat ocazii cat roata carului. Ar trebui sa constientizam ca ne lipseste calitatea de fotbalisti, nu ca antrenorii sunt de vina ca nu putem da gol cu latul din 6m sau din 2m cum a avut Stancu cu Franta la Euro.

dinamo_fan
dinamo_fan  •  27 Martie 2017, 14:02
Postat de tonyys pe 27 Martie 2017, 13:58

2 varfuri din care Chipciu n-a fost niciodata varf veritabil- nici macar la Steaua unde mai fusese pus varf n-a dat randament. Ca sa nu mai zic ca nici macar spre finalul meciului daum n-a jucat cu 3 varfuri - alibec inlocuindu-l pe keseru - singurul varf veritabil.

A jucat Keseru toata viata varf veritabil si nu a bagat 2 goluri care i-au fost oferite pe tava. Chipciu daca era acolo nu rata asa neveritabil cum e. si Nita daca era acola baga macar un gol. 2-0 in minutul 25 si alta era soarta meciului.

tonyys
tonyys  •  27 Martie 2017, 14:01

tonyys
tonyys  •  27 Martie 2017, 13:58
Postat de dinamo_fan pe 27 Martie 2017, 13:54

ce legatura are tactica lui Daum cu faptul ca jucatorii nu au conditie fizica sau nu stiu sa-si dozeze efortul ? Tactica lui Daum nu a fost chiar asa de rea. Am jucat cu 2 varfuri dupa foarte multa vreme. Cand era Pitzurca si Nea Puiu toti ziceam ca joaca acelasi sitem etern cu prea multi jucatori defensivi si un singur varf. Ieri Benzar si Lato au fost veritabile extreme si Benzar a dat 2 pase de gol deci sistemul a functionat. Asta ca si alti atacanti au ratat e o scuza la care pot sa-si raspund ca si mari antrenori au luat bataie. Nu-l poate invata Daum pe Keseru sa o bage cu latul din 5-6m. Ce ii reprosez eu lui Daum este ca nu a schimbat inca de la pauza pe Keseru si Stanciu cu Budescu si Alibec. primii 2 fiind total iesiti din meci.

utraian
utraian  •  27 Martie 2017, 13:55

Am glumit ma, numai incitari visati... Aveti grija numai cand nu trebuie, cand trebuie sa luati atitudine sunteti hentz

tonyys
tonyys  •  27 Martie 2017, 13:55
Postat de ungurul_vesel pe 27 Martie 2017, 13:48

Tu ai citit ce ai scris?

Pai nu trebuie sa fi vreo mare somitate in antrenorat sa-ti dai seama ca un pressing 6 la 3 n-are nici o sansa (marin deobicei era mai in spate si doar keseru,chipciu si partial stanciu faceau pressing in fata).....practic echipa Romaniei a fost aseara rupta in doua - n-am avut mijloc - doar Pintilii si partial Marin nu puteau face la 3-4 mijlocasi danezi...