FOTBAL  »  NATIONALA  »  DINAMO

Contra dezvăluie că a discutat ieri cu FRF: "Am avut o întâlnire cu Stoichiță și Vochin" » Replică dură pentru Crăciunescu

Articol de GSP - Publicat vineri, 15 septembrie 2017 13:08

Cosmin Contra, antrenorul lui Dinamo, a dezvăluit că ieri a avut o întâlnire cu Andrei Vochin, consilierul președintelul FRF,  și cu Mihai Stoichiță, șeful Comisiei Tehnice FRF.

"Ieri am avut o întâlnire cu Stoichiță și Vochin. Nu am stabilit nimic.  A fost un prim contact. M-au întrebat dacă aș fi dispus să preiau naționala și alte 2-3 lucruri. Nu s-a discutat nimic despre contract. Nici 15 minute nu am stat. Eu acum mă gândesc la meciul de mâine, cu CSU Craiova. Vom vedea ce va fi.

Am înțeles că s-a vorbit și cu Rednic și cu alți antrenori. E normal ce fac cei de la FRF. Sunt în contact cu mai mulți selecționeri. 

Sunt fericit că mă aflu printre candidați. Cei de la FRF au vrut să vadă punctul meu de vedere. Mai departe, ei iau această decizie. Trebuie să discute și cu domnul Negoiță. Trebuie ca toată lumea să fie de acord", a spus Contra la conferința de presă.

Contra a avut și o replică pentru Ion Crăciunescu, care a spus că antrenorul dinamovist și Andrei Vochin s-au întâlnit constant în ultima perioadă.

"Crăciunescu a vorbit fără probe. Aceste declarații îmi fac mult rău. Vorbele acestea trebuie spuse cu mult calm și cu probe. Imaginea mea poate avea de suferit. Lumea poate crede că Dinamo a avut rezultate slabe în ultima vreme pentru că eu am fost cu gândul la națională. Nu este adevărat. Eu mă gândesc doar la Dinamo", a adăugat Contra. 

Citește și:
Fostul fotbalist legitimat la FCSB se iubește cu Elena, solista trupei Mandinga » Primele imagini împreună
Altele
Fostul fotbalist legitimat la FCSB se iubește cu Elena, solista trupei Mandinga » Primele imagini împreună
De față cu fanii, fostul dinamovist a dat vina pe antrenor: „N-am voie să joc, întrebați-l p-ăla!” » Replica a venit imediat
Liga 2
De față cu fanii, fostul dinamovist a dat vina pe antrenor: „N-am voie să joc, întrebați-l p-ăla!” » Replica a venit imediat
Senzația olimpică s-a căsătorit în secret cu iubita-model: cum a fost dat de gol
Stiri extrasport
Senzația olimpică s-a căsătorit în secret cu iubita-model: cum a fost dat de gol
Surpriză » Thomas Neubert numește echipa cea mai bine pregătită fizic din România: „Arată super!”
Superliga
Surpriză » Thomas Neubert numește echipa cea mai bine pregătită fizic din România: „Arată super!”
VIDEO O „armată” de 350 roboți umanoizi intră în fabricile Renault. Urmează Dacia, în etapa a doua
Profit.ro
VIDEO O „armată” de 350 roboți umanoizi intră în fabricile Renault. Urmează Dacia, în etapa a doua
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”

Alertă: s-a accidentat înainte de Turcia - România! Pe cine a chemat Mircea Lucescu


Comentarii (8)
spinoza
spinoza  •  15 Septembrie 2017, 15:25

Vrei sa ai reteta perfecta a dezastrului? Adu-l pe Contra antrenor la Nationala. E ma prost de 1000 de ori ca Daum!

ticbis
ticbis  •  15 Septembrie 2017, 15:27
Postat de omidiu pe 15 Septembrie 2017, 15:08

Eu tind sa il cred pe Contra. Rezultate proaste ale lui dinamo nu au aparut pentru ca e neprofesionist si nu i-a mai stat mintea la liga 1, ci din cauza ca e un antrenor slab. Dar are "personalitate" pt. ca stie sa se dea cocos in vestiar.

De cand si-a luat carnetul de antrenor, Contra n-a avut niciun rezultat notabil, pe nicaieri pe unde a antrenat. A fost dat afara de peste tot cu suturi in fund. Pe langa el, unul ca Sumudica e un fel de Mourinho :))

1059109910783295
Luci Luci  •  17 Septembrie 2017, 16:45

Contra. Aliniaza echipa pe care ti-o scriu acuma. Formatia 4-3-3, Portar: Tarasanu; Fundasi: fundas dreapta, Sapunaru, fundas central pe partea dreapta Chiriches, fundas central pe partea stanga Alin Tosca, fundas lateral pe partea stanga Latovlevici; Mijlocasi: mijlocas dreapta Chipciu, mijlocas central Nicusor Stanciu, mijlocas stanga Maxim; Atacanti: pe dreapta Budescu, pe centru Florin Andone sau Claudiu Keseru, pe stanga Denis Alibec; Rezerve: Portari: Pantilimon, Silviu Lung; Fundasi: Benzar, Gardos, Moti, Steliano Filip; Mijlocasi: Razvan Marin, Dorin Rotariu, Gabriel Torje; Atacanti: Stancu, Raul Rusescu, Andone/Keseru. (Desigur, se pot renunta si adauga de fiecare data jucatori, mai ales la rezerve, insa ca si line-up de start cred ca am aliniat cea mai buna echipa la ora actuala).

Vezi toate comentariile (8)
Comentează