FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - ISRAEL 1-1

Alibec, dezamăgit după al treilea egal consecutiv: „E vina noastră, noi am greșit”

Alibec, critic după remiza cu Israel: „E vina noastră, noi am greșit” +18   FOTO
Alibec, critic după remiza cu Israel: „E vina noastră, noi am greșit”

Articol de - Publicat duminica, 10 septembrie 2023 00:15 / Actualizat duminica, 10 septembrie 2023 00:42

Denis Alibec, atacantul naționalei, a comentat remiza României cu Israel, scor 1-1.

Marcatorul golului României crede că naționala s-a retras prea devreme și i-a lăsat pe israelieni să atace.

Moldovan desființează naționala lui Iordănescu: „Ne-au omorât, ne-au călcat în picioare! Înnebunesc! Să se desființeze fotbalul!”
România - Israel 1-1

„Poate dacă nu marcau repede în repriza a doua, treceam altfel peste acel moment, marcam golul doi și câștigam. E o echipă bună, dar e greșeala noastră, ne-am retras prea mult. E vina noastră, acum trebuie să ne mulțumim cu un punct. Trebuie să câștigăm cu Kosovo, Andorra și Belarus”, a declarat Denis Alibec după meci.

+14 FOTO

Cum a deschis România scorul cu Israel

România a deschis scorul cu Israel prin Denis Alibec, în minutul 27 al partidei de pe Arena Națională.

România a recuperat o minge în propria jumătate, iar balonul a ajuns la Marius Marin. Mijlocașul central a trimis o diagonală până în flancul drept, unde Sorescu a sărit la cap și s-a ciocnit de un adversar, dar a ajuns primul la minge și a trimis-o în față spre Coman. De aici, a intrat în scenă Florinel.

Mai întâi și-a ridiculizat un adversar cu un dribling scurt la 25 de metri de poartă, apoi a trimis o pasă lungă cu exteriorul la Alibec, aflat la marginea careului. Denis i-a pasat scurt lui Stanciu, aflat în centru, iar căpitanul naționalei a tras tare la poartă. Glazer a fost pe minge, însă nu a reușit să o rețină.

A scăpat-o în față, iar Alibec, vigilent, a urmărit balonul și nu a ratat șansa de a marca. A trimis fără emoții în plasă, cu piciorul stâng.

+15 FOTO

Naționala lui Edi Iordănescu, făcută praf la GSP Live după remiza 1-1 cu Israel: „Jalnic, jenant, dezastru! Nu înțeleg de ce au făcut asta!”

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”