FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA - URUGUAY 1-1

Dragomir despre fanii bătuţi de jandarmi: "Nişte derbedei, bine că i-au scos de pe stadion"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 februarie 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 29 februarie 2012 23:22

Dumitru Dragomir a fost impresionat de Torje şi Chiricheş, dar a comentat şi pe marginea conflictului dintre o parte a suporterilor de la peluză şi oamenii de ordine

"Dacă jucăm în preliminarii aşa cum am jucat cu Uruguay, ne calificăm la mondiale. E primul meci adevărat al echipei naţionale din ultimii doi ani.

Torje, Chiricheş, ambii fundaşi centrali, dacă nu toţi trei. Mutu a fost bun, m-a impresionat Torje, m-a impresionat Chiricheş. Cum a schimbat mijlocul terenului, imediat echipa a luat foc", a spus Dragomir.

Referitor la scandările suporterilor împotriva sa şi a lui Mircea Sandu, Dragomir a spus: "A fost o mână de derbedei care au vrut să strice jocul echipei naţionale. În loc să susţii echipa naţională tu strigi altceva... Felicit jandarmeria că i-a scos".

sursa: Mediafax

Cătălin Tolontan despre revolta de pe Naţional Arena » Zăpada leilor

FOTO Oameni disperaţi şi loviţi pe Naţional Arena!

Citește și:
Dinamoviștii strâng rândurile pentru Mircea Lucescu: „Eu sper să nu fie adevărat”
Nationala
Dinamoviștii strâng rândurile pentru Mircea Lucescu: „Eu sper să nu fie adevărat”
Marian Huja revine în Superliga, dar nu la FCSB, ci la rivală! Clauză la vară de 250.000 de euro
Superliga
Marian Huja revine în Superliga, dar nu la FCSB, ci la rivală! Clauză la vară de 250.000 de euro
Transformarea fostului star de la Real Madrid » La 51 de ani e „Terminator”: „Asta te menține tânăr”
Campionate
Transformarea fostului star de la Real Madrid » La 51 de ani e „Terminator”: „Asta te menține tânăr”
Zeljko Kopic a confirmat oficial transferul dorit de Dinamo: „Da, e pe lista noastră” » În ce condiții s-ar putea face mutarea
Superliga
Zeljko Kopic a confirmat oficial transferul dorit de Dinamo: „Da, e pe lista noastră” » În ce condiții s-ar putea face mutarea
AI-ul Grok nu mai dezbracă decât bărbați
Profit.ro
AI-ul Grok nu mai dezbracă decât bărbați
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (37)
emil.craciun
emil.craciun  •  01 Martie 2012, 10:45

pai la cat de parnaie e sandu si dragomir ,ar trebui sa plece cu suturi in cur ,dar directia sa fie la rahova

ckhristian
ckhristian  •  01 Martie 2012, 07:46

Pana la urma tot unde trebuie ajungi si tu si Sandu. Da' tu stii cum e, ca ai mai fost. Bafta!!!!!

booba
booba  •  01 Martie 2012, 01:19

Are dreptate Mitica, bine ca i-au scos afara, niste derbedei. Cum isi permit sa strige jos Sandu si Mitica, ctitorii fotbalului romanesc modern, cei care au adus nationala pe locul 60 in lume! in premiera!, cei care au construit mareata arena nationala, chiar si asa platita de patru ori, ca doar nu sunt banii lor. Ca doar fanii peste 50 de ani isi aduc aminte de turnee finale cine e vinovat, in nici un caz ei! Tot derbedeii aia care striga pe stadioane si huiduiesc saracii jucatori sunt de vina, din cauza huliganilor abia batem Andora si facem egal cu Albania, nu Sandu, care i-a dat la Piturca juma' de milion sa plece ca sa aiba de unde sa-l aduca inapoi pe salar si cu clauza si mai mare.

Vezi toate comentariile (37)
Comentează