FOTBAL  »  NATIONALA  »  ROMÂNIA-GRECIA, MARŢI, 21:30, TVR1, LIVETEXT GSP.RO ŞI M.GSP.RO, COMENTAT LA RADIO GSP

FOTO Naţionala s-a antrenat în Austria. 7 schimbări în echipa care întîlneşte Grecia marţi seară

Antrenament România, în Austria +7   FOTO
Antrenament România, în Austria

Articol de , - Publicat duminica, 13 noiembrie 2011 00:00 / Actualizat luni, 14 noiembrie 2011 08:41

Tricolorii au ajuns în Austria în această după-amiază şi la 18.30 au susţinut un antrenament, penultimul înaintea jocului cu Grecia, de marţi.

Luni la prînz va fi ultima şedinţă de pregătire a echipei naţionale pentru ca a doua zi să se desfăşoare la Altach, în Austria, partida amicală contra fostei campioane a Europei, naţionala Greciei, de la 21:30, în direct la TVR1.

VEZI MAI JOS GALERIA FOTO DE LA ANTRENAMENT

Spre deosebire de întîlnirea cu Belgia, scor final 1-2, selecţionerul Victor Piţurcă propune o formulă cu 7 noutăţi:, Silviu Lung, Găman, Papp, Ştefan Radu, Torje, Mazilu şi Cr Tănase.

Echipa probabilă a României:
Silviu Lung - Papp, Găman, Dorin Goian, Ştefan Radu - Cociş, Pintilii, Lazăr - Torje, Mazilu, Tănase

Echipa folosită cu Belgia (1-2):
Tătăruşanu - Lunchin, Chiricheş, Goian, Raţ - Cociş, Pintilii, Lazăr - Varga, Stancu, Niculae

Iniţial, selecţionerul ar fi vrut să-l trimită pe teren din primul minut pe Ionuţ Neagu, 22 de ani, care ar fi fost singurul debutant. Înalt de 1,74 metri şi cu o greutate de 66 de kilograme, Neagu are 62 de partide în Liga1 cu Oţelul, în care a marcat un gol. Pînă la urmă acesta va intra, cel mai probabil, pe parcursul meciului.

Echipa naţională s-a cazat la Seehotel am Kaiserstrand din Lochau, pe malul lacului Boden. Plecarea din Belgia s-a făcut cu avionul, iar sosirea a avut loc  în Elveţia, la Altenreich, unde tricolorii au aterizat şi pentru Euro 2008. Restul drumului s-a făcut cu autocarul.

Citește și:
Play-off Liga Campionilor: pe cine va înfrunta Inter-ul lui Cristi Chivu + toate meciurile
Liga Campionilor
Play-off Liga Campionilor: pe cine va înfrunta Inter-ul lui Cristi Chivu + toate meciurile
La câteva ore după FCSB - Fenerbahce, Mihai Stoica vine cu vești groaznice: „Va suferi o intervenţie chirurgicală!”
Superliga
La câteva ore după FCSB - Fenerbahce, Mihai Stoica vine cu vești groaznice: „Va suferi o intervenţie chirurgicală!”
Ce s-a întâmplat imediat după FCSB - Fenerbahce » Gesturile care nu s-au văzut la TV
Europa League
Ce s-a întâmplat imediat după FCSB - Fenerbahce » Gesturile care nu s-au văzut la TV
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
Tenis
Alexander Zverev, explozie de furie în semifinala cu Carlos Alcaraz: „Mereu îi protejați pe ăștia doi!”
ULTIMA ORĂ Uzina Dacia din Maroc a depășit în premieră fabrica din România
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Uzina Dacia din Maroc a depășit în premieră fabrica din România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (41)
ortega
ortega  •  14 Noiembrie 2011, 12:40

Asta-i mai prost decat puradelul . Ne tampeste cu COCCIS asta , precum puradelul cu Florexu ...

gicu5
gicu5  •  14 Noiembrie 2011, 05:56

Balgradean? - Sapunaru, Chivu, Tamas (Papp), St Radu, Torje, Muresan, C. Munteanu (Neagu?), Sanmartean, Mutu, Marica (Niculae)... E chiar asa de greu?

costeln1
costeln1  •  14 Noiembrie 2011, 00:59

ma cum sa ii convoci pe cocis mazilu pleasca pintili? si sa ii lai pe din~afara pe mutu sanmartean marica muresean ? ratat e piti asta

Vezi toate comentariile (41)
Comentează