Comentarii (65)
adriann_
adriann_  •  10 August 2020, 12:34
Postat de sibelius pe 10 August 2020, 12:23

2014/2015: 55 minute/meci 26 meciuri jucate din 34. 2015/2016: 41 minute/meci 25 din 34 2016/2017: 58 minute/meci 25/34 2017/2018: 43 minute/meci 22/34 2018/2019: 25 minute/meci 22/34 2019/2020: 22 minute/meci 5 meciuri din 19.

Da ma, felicitari, spre deosebire de idolul tau (ciobanul puscarias) stii sa faci totusi impartiro. Si ai obtinut medii gen 51 de minute pe meci si 58 de minute pe meci IN DOUA SEZOANE DE BUNDESLIGA :))) Ma, tu intelegi ca 58 de minute pe meci intr-un sezon de Bundesliga inseamna ca esti mai fotbalist decat tot lotul fcsb la un loc? :)))

sibelius
sibelius  •  10 August 2020, 12:23
Postat de sibelius pe 10 August 2020, 12:06

Acum ca m-ai convins ca stii sa citesti, hai sa trecem la putina matematica. Azi facem impartiri, ok? Imparte minutele jucate de Maxim la numarul de meciuri din Bundesliga 1 si 2(breaking news, cu VfB a jucat si in Bundesliga 2). Dupa ce faci impartirea vezi cate minute pe meci are marele fotbalist. In afara de meciul cu Finlanda a mai facut ceva? Eventual cu echipe mai bune.

whiteredarad
whiteredarad  •  10 August 2020, 12:14

Rizibila comparatie, voi comprati "mere cu pere" In precedentul sezon Yanis nu a jucat ca nr 10, apoi a marcat goluri, a pasat mult decisiv , dar voi il scoateti...ultimul. Doar Stanciu, Hagi si Maxim joaca cu succes afara. Nu puneti si la socoteala faza defensiva, si ii absolviti de note pe Budescu sau Nistor, nuli la acest capitol. Nu mai pun la socoteala ca fotbalul romanesc este unul lent,batranesc. La Nationale...Budescu e "umbra si vis",...din cauza lui Nistor am luat gol decisiv cu Norvrgia,Asa ca "analiza" voastra nu are substanta, nici valoare. Budescu nu a reusit ...nici in China, Cicaldau ne-a aratat ce poate face intr-un meci decisiv, Hagi...la fel. Strainii fac cotele fara sa aiba "partu pris-uri"...- i-am vazut pe Nistor si Budescu...la straini, pe Cicaldau inca nu. Bickfalvi...e pus acolo...la numar. Concluzi amea fotbalisti de valoare sint doar Stanciu, Maxim,...si yanis, restul sint jucatori ce fac o singura faza si joaca doar cind au mingea. Sa fim ...seriosi !!

sibelius
sibelius  •  10 August 2020, 12:06
Postat de adriann_ pe 10 August 2020, 11:53

Tu poate te uiti la alte meciuri ale Nationalei, in universul in care Fl Coman face 100 de milioane si ar trebui sa fie titular de baza in Nationala mare. In universul asta al nostru Maxim ne-a scos cu Finlanda si ne-a calificat la ultimul turneu final la care am mai fost prezenti. Daca ai dubii te invit sa revezi faza golului care a facut sa ne calificam si noi la un turneu final. Noroc ca transfermarkt e la un click distanta, altfel postaci ca tine ar putea convinge pe unii cu mintile mai slabe. Realitatea simpla e ca Maxim are 1446 de minute jucate in Bundesliga in sezonul 2014-2015, 1047 minute jucate in sezonul 15-16, 1463 de minute in sezonul 16-17 si abia din 17-18 scade sub 1000 de minute (oricum are vreo 970 si in ala). Intreaga mizerie morala a becalismului razbate din mesajul tau, avem si noi un jucator care are la activ cateva sezoane bune in Germania, care a demonstrat acum in Turcia ca face diferenta la nivelul de acolo fara probleme si cu toate astea se incearca sa fie dat la o parte ca poate mai face ciobanul un smen...

bettina46
bettina46  •  10 August 2020, 12:04

Numele de Hagi trebuie ostracizat peste tot ! Tatal Hagi ptr "antiperformanta" pe care a facut-o cu Viitorul, iar acum a venit randul fiului. Radoi sa fie atent sa nu-l convoace la nationala Ce rost si cum il incurajezi cu titlul articolului pe un jucator sa evolueze la cote maxime la nationala ? Analiza a fost facuta de Ovidiu Stucan?

bast
bast  •  10 August 2020, 11:59

de când e la Rangers, joacă mai mult în banda dreaptă. Post pe care, la Viitorul, a jucat de foarte puține ori. Se vede că nu este obișnuit pt că, de multe ori, preferă incursiuni spre centru. Mai contează și instrucțiunile antrenorului: „kick&run”

adriann_
adriann_  •  10 August 2020, 11:53
Postat de sibelius pe 10 August 2020, 11:24

Exceptand primul an, Maxim a avut mereu probleme: si la VfB si la Mainz. In Rusia fac fata fara probleme si Anton si Nedelcearu. Singura mare calitate a lui Maxim e ca "nu a fost la FCSB". Nu stiu daca la Nationala are doua meciuri bune. Probabil si alea cu Feroe. Un alt "Maxim" e Florin Andone.

teodorgsav
teodorgsav  •  10 August 2020, 11:38

Voi vedeti statistica voastra ? Nici Bicfalvi nu e primul la nimic. Ati pus acolo la misto ca e primul la suturi pe poarta, dar ala e Stanciu. Mai incetati sa cautati nod in papura degeaba si mai treceti la munca serioasa, nu prostii.

sibelius
sibelius  •  10 August 2020, 11:24
Postat de adriann_ pe 10 August 2020, 11:17

Nu se poate niciodata reduce cariera lui Maxim in Germania la ultimele doua sezoane. Iar cand antrenorul n-a mai avut ceva cu el ci dimpotriva, i-a dat incredere (Sumudica) lucrurile s-au schimbat radical. Cat despre Bicfalvi, realizezi sper ca nu multi jucatori sau antrenori de la noi au facut fata in campionatul rusesc. Bicfalvi e un jucator inteligent si care face fata unui joc foarte fizic, la limita regulamentului, cum este cel din Rusia. Sa nu-l ai in teren contra unor adversari ca Irlanda de Nord sau Islanda e prostie curata. In asemenea meciuri iti trebuie cativa mingicari cu experienta gen Maxim, Nistor, Budescu plus unul ca Bicfalvi care sa se poata lua la tranta cu aia, la o adica.