FOTBAL  »  NATIONALA  »  ITALIA - ROMÂNIA 2-2

Note » 3 "tricolori" au dezamăgit în meciul cu Italia » Andone a fost eroul României

Articol de GSP - Publicat miercuri, 18 noiembrie 2015 09:48

România a terminat la egalitate, 2-2, amicalul cu Italia, disputat aseară la Bologna.

Elevii lui Anghel Iordănescu au făcut o primă repriză bună şi au condus cu 1-0 la pauză. Chiar dăcă în a doua parte, italienii au trecut în avantaj, în minutul 88, România a egalat. În multe momente ale meciului, jocul României a fost unul bun şi a dat speranţe pentru turneul final din Franţa.

Cel mai bun om al României a fost Florin Andone. Atacantul intrat în minutul 69 şi-a făcut simţită prezenţa în minutul 88, cînd a marcat golul egalizator. Acesta a primit nota 8 din partea Gazetei Sporturilor.

Nu toţi "tricolorii" au impresionat aseară. Dragoş Grigore, Raţ, Budescu şi Keşeru au fost cei mai slabi români, primind nota 5.

note

Mititelu a reacționat în scandalul momentului în România: „Tic-tac! O să aflați cu toții cum a câștigat mafia”