FOTBAL  »  NATIONALA  »  AFLĂ TOATE DETALIILE ÎN GAZETA DE LUNI

Tamaş s-a accidentat la ligamentele încrucişate! Ratează Euro?

Articol de - Publicat duminica, 04 mai 2008 00:00

În meciul de ieri pe care Auxerre l-a susţinut în compania celor de la Valenciennes, cîştigată cu 2-0, Gabriel Tamaş a ieşit de pe teren în minutul 52, în urma unei accidentări. Acesta a fost schimbat cu Mignot şi prezenţa sa la Campionatul European este incertă! Primele estimări ale medicilor despre accidentarea lui Gabi: sînt afectate ligamentele!

Tamaş va efectua luni un control amănunţit unde va afla exact cît va trebui să stea pe tuşă. De menţionat este faptul că acesta a avut o fractura la degetul mic al piciorului stîng şi a fost obligat să stea departe de teren timp de o lună de zile. Astfel prezenţa acestuia la Campionatul European este incertă! Selecţionerul echipei naţionale, Victor Piţurcă, este obligat să anunţe lotul pentru Euro pînă pe 28 mai.

Nu rata Gazeta Sporturilor de LUNI pentru a afla ultimele noutăţi despre starea de sănătate a lui Gabi Tamaş.

Citește și:
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Stranieri
Real Madrid a sunat pentru Chivu!
Imagini copleșitoare de la Salonic, după tragedia din România » Cum a apărut și Răzvan Lucescu
Campionate
Imagini copleșitoare de la Salonic, după tragedia din România » Cum a apărut și Răzvan Lucescu
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
Superliga
FC Argeș și-a cedat internaționalul în Superligă! Mutare rezolvată, urmează semnarea contractului
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
Tenis
Fotomodelul a reapărut la meciul lui Zverev, la 3 săptămâni de când germanul nega vehement acuzațiile de infidelitate
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Profit.ro
EXCLUSIV Bancă scoasă la vânzare în România
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

„Miza programului n-a fost ascensiunea, ci moartea” » De ce escaladarea live a unui zgârie-nori de către Alex Honnold a fost greșită: „Clădirea nu e munte, e o vânătoare de clickuri vopsită drept căutare interioară”

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (3)
 •  04 Mai 2008, 12:18

nicio paguba...

 •  04 Mai 2008, 12:13

Imi pare rau de el!Dar sa nu uite ca acum vreun an intr-un interviu a 'urat' stelistilor 'sa dea masina peste ei'!Dumnezeu e sus!

 •  04 Mai 2008, 11:38

Nasol. Tamas este om de baza in aparare. Nu ne lasa la greu Gabi! Insanatosire grabnica!

Vezi toate comentariile (3)
Comentează