GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  CUPA COCA-COLA 2015

Articol de , - Publicat sambata, 30 mai 2015 09:38

S-a dat startul etapei finale a Cupei Coca Cola, la care participă cele mai bune 12 echipe din țară, 6 echipe de fete și 6 echipe de băieți.

După rezultatele de azi am aflat cele 4 echipe care vor juca duminică cele două finale, la masculin şi feminin.

Prima finală va fi la ora 10:00, la feminin. LPS Cluj va întîlni Colegiul Tehnic Banyal Janos din Odorheiu Secuiesc.

Finala la băieţi va fi la ora 14:00. Se vor duela Liceul Tehnic Constantin Brâncuşi din Petrila şi Liceul Tehnologic Doamna Chiajna din Ilfov.

Meciurile se dispută pe un teren de fotbal special amenajat în Parcul Tineretului, intrarea Gheorghe Şincai, iar cîștigătoarele grupelor vor disputa duminică finala.

Echipele cîştigătoare ale acestui an se vor bucura de o tabără internaţională în perioada 10-13 iulie 2015, alături de Real Madrid.

21:45

UPTADE: LPS Cluj a cîştigat partida cu Liceul Tehnologic Auto, Craiova la fete, scor 15-3.

20:20

UPDATE: Liceul Teoretic Sf. Pantelimon a pierdut categoric duelul cu Liceul Constantin Brâncuși, scor 1-5.

Pentru primii a marcat Robert Moldoveanu (minutul 8), în timp ce pentru învingători au marcat Călin Păduraru (minutele 5, 9, 38), Adrian Boldizsar (minutele 8 şi 13)

19:30

UPDATE: Colegiul Tehnic Banyai Janaos - Liceul Avram Iancu s-a terminat la egalitate, scor 3-3.

18:00

UPDATE: Liceul Tehnologic Cluj a pierdut partida cu LT Doamna Chiajna, scor 4-9.

17:00

UPDATE:  În meciul dintre Voluntari şi LPS Cluj s-a înregistrat cel mai mare număr de goluri de pînă acum. Clujenii s-au impus cu scorul de 25-4.

16:00

UPDATE: Băieţii de la Liceul Sf. Pantelimon s-au împus în faţa celor de la Colegiul Economic Transilvania, scor 3-5.

14:50

UPDATE: În concursul feminin, Colegiul Tehnic Banyai Janaos, din Odorheiul Secuiesc, a învins cu 11-2 Liceul Mircea Eliade din București.

13:30

UPDATE: În al cincilea meci al zilei, LPS Bacău și Liceul Tehnologic Cluj au terminat la egalitate, scor 4-4.

Au marcat:

LPS Bacău Liceul Tehnologic Cluj
Parlapan Gabriel 10', 27' 34' Vlad Porumb 4', 17'
Nechita Răzvan 35' Dan Suciu 9', 16'

12:30

UPDATE: În al patrulea meci, echipele feminine de la Liceul Auto Craiova și Liceul Nicolae Bălcescu, Voluntari, au terminat la egalitate, 4-4.