GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  FOTBAL PE PLAJĂ

I-am bătut peste tot! Naţionala de fotbal pe plajă a făcut spectacol cu Grecia, scor 7-4! Urmează meciul decisiv cu Rusia

Articol de GSP - Publicat joi, 11 septembrie 2014 00:00 / Actualizat joi, 11 septembrie 2014 17:30

România a învins în urmă cu 4 zile Grecia, chiar la Pireu, scor 1-0. Azi a venit rîndul naţionalei de fotbal pe plajă să cîştige duelul cu Grecia, scor 7-4, într-un meci care contează pentru faza a doua a grupelor de calificare la Campionatul Mondial.
În prima repriză Măciucă a deschis scorul cu o execuţie din foarfecă, iar golurile lui Posteucă şi Dobre au dus scorul la 3-0.

După pauză, tot Măciucă a fost cel responsabil cu golul. A punctat şi pentru 4-0, însă grecii au revenit şi au înscris de trei ori fără să mai primească.

Măciucă a mai înscris de trei ori şi chiar dacă Grecia a mai punctat o dată, scorul final a fost 7-4.

România va juca vineri, de la 17:30, în direct la DigiSport 3, cu Rusia, campioana mondială en-titre. O victorie ar califica România la Mondialul din 2015 din Portugalia.

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”