GSP SPECIAL  »  DIVERSE  »  CUPA COCA-COLA

VIDEO+FOTO Din marcator în Liga 1, câștigător la Cupa Coca-Cola » Echipa Liceului "Doamna Chiajna", campioană pentru a doua oară consecutiv! Scor astronomic în finala băieților

Articol de - Publicat duminica, 05 iunie 2016 19:31

Finala masculină de la Cupa Coca-Cola de anul acesta s-a dat între campioana en-titre Liceul Tehnologic "Doamna Chiajna" și Colegiul Tehnic Feroviar "Mihai I". Câștig de cauză au avut ilfovenii, care au învins la o diferență uriașă, scor 7-1.

Primul gol al finalei a fost marcat de Robert Răducanu, atacantul Concordiei Chiajna din Liga 1 care a reușit să înscrie în campionatul abia încheiat în poarta lui ACS Poli Timișoara.

La scorul de 1-0 pentru ilfoveni, băieții de la "Mihai I" au ratat un penalty, iar până la pauză aceeași echipă a mai irosit o lovitură de pedeapsă. Astfel, Chiajna a intrat cu avantaj de un gol la cabine.

Imediat după pauză, băieții de la "Doamna Chiajna" s-au descătușat și Ovidiu Marin și-a trecut în cont o dublă. Cu 5 minute înainte de final, Alex Ristea a marcat și el și a dus scorul la 4-0.

Golul de onoare al celor de la "Mihai I" a fost marcat de Cristian Tonca. Voicu, portarul Chiajnei, a înscris și el după ce în prealabil ratase un penalty. Ovidiu Marin a realizat hattrick-ul cu două minute înainte de final, iar la faza imediat următoare Robert Bolozan și-a trecut numele pe lista marcatorilor, stabilind scorul final 7-1.