GSP SPECIAL  »  ETAPA SUB LUPA  »  ETAPA SUB LUPĂ

Craiova a cîştigat fără să primească gol ultimele două meciuri din Giuleşti

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 aprilie 2011 00:00 / Actualizat duminica, 10 aprilie 2011 21:01

Rapid are cea mai bună apărare din Liga 1 pe propriul teren, primind pînă acum doar 3 goluri în Giuleşti. De partea cealaltă, Universitatea Craiova are probleme în atac, marcînd de doar 6 ori în ultimele 11 etape. În această perioadă, oltenii au adunat doar 3 remize şi au primit 20 de goluri.

Totuşi, la ultimele două vizite făcute rapidiştilor în Giuleşti jucătorii Universităţii Craiova au cîştigat de fiecare dată fără să primească gol. De remarcat că într-un clasament realizat pe baza rezzultatelor de la pauză, Rapid este lider în timp ce Craiova ocupă ultima poziţie.

Cota pentru 1 la pauză este 1,85 iar cea pentru ca oaspeţii să nu marcheze este 1,75