GSP SPECIAL  »  MEDIA  »  FRANŢA - ROMÂNIA 2-0

2 milioane de telespectatori s-au uitat la înfrîngerea "tricolorilor" de la Paris

Articol de GSP - Publicat duminica, 10 octombrie 2010 00:00

"Meciul anului" a acaparat toţi microbiştii în faţa micilor ecrane ale televizoarelor. Întîlnirea transmisă de Pro TV a fost cel mai urmărit program al zilei, chiar dacă elevii lui Răzvan Lucescu au pierdut printr-un gol marcat din ofsaid de Remy în minutul 83 şi încă o reuşită a lui Gourcouff în prelungirile meciului.

40 - minutul de aur
Cu un rating de 16.3% şi un share de 44.7%, partida a fost urmărită de 1.900.000 de telespectatori, cu mult peste primele două meciuri ale "tricolorilor" din aceste preliminarii. Minutul de aur al meciului de la Paris s-a înregistrat la 22:40, în momentul în care Benzema a lovit mingea în bară (2.200.000 de telespectatori). În schimb, bara lui Săpunaru din minutul 71 a fost văzută de 1.925.000 de telespectatori. Primul gol marcat de "cocoşi" a fost urmărit de 1.979.076 de telespectatori, în timp ce reuşita de 2-0 a avut 1.990.450 de privitori.

AUDIENŢA PRELIMINARIILOR
Meci    Post TV    Rating        Telespectatori
România - Albania    TVR 1    9.5%    1.080.530
Belarus - România    DigiSport    4.8%    489.082
Franţa - România    Pro TV    16.3%    1.853.962

* Sursa: GfK Romania; Copyright: Armadata S.R.L. , target 15-54 urban

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”