GSP SPECIAL  »  PARIURI SPORTIVE  »  BARCELONA

Pleacă Lionel Messi de la Barcelona? Cum arată primele cote pentru transfer: Manchester City e favorită, și CFR Cluj e luată în calcul

Articol de - Publicat miercuri, 26 august 2020 18:32 / Actualizat miercuri, 26 august 2020 18:48

Posibila plecare a lui Messi de la Barcelona a trezit imediat și interesul caselor de pariuri, care o plasează pe Manchester City în topul posibilelor destinații. 

Lionel Messi (33 de ani) nu mai vrea să continue la Barcelona, iar argentinianul l-a sunat pe fostul său antrenor, Pep Guardiola. Cei care ar miza pe o astfel de mutare ar putea obține un profit consistent la pariuri, deoarece cota e 1.83. Iar varianta în care argentinianul nu ar semna cu niciun alt club e cotată asemănător, 1.91. 

În opinia bookmakerilor, acestea sunt cele două mari alternative pentru Messi dar, deși sunt mai puțin probabile, așa cum o arată cotele, există și variante precum Juventus, PSG sau Inter. 

Agenția Betfair propune o listă mai lungă de cote, iar la finalul acesteia o găsim pe... CFR Cluj! Ardelenii, care s-au gândit și la un eventual transfer al lui Balotelli în această vară, au ocazia să își mai treacă în ”portofoliu” încă o intenție. De asemenea, în urmă cu doi ani, aceștia l-au convins pe fostul jucător de la Real Madrid, Julio Baptista (35 de ani), să semneze cu CFR, deși fotbalistul se retrăsese de doi ani din activitate. 

Messi semnează cuCota
Manchester City1.83
Nu semnează cu alt club1.91
Inter8.50
PSG10.00
Manchester United12.00
CFR Cluj301.00
*cote oferite de Betfair 

Citește mai multe știri de pariuri: 

CFR Cluj - Dinamo Zagreb: Pariul de cotă 1,75 ales de tipsterii GSP

Cele mai tari pariuri speciale care merg încercate la CFR Cluj - Dinamo Zagreb + o cotă „nebună” de 26.00

Citește și:
Hermannstadt a luat decizia în cazul lui Dorinel Munteanu, după eșecul brutal cu Rapid
Superliga
Hermannstadt a luat decizia în cazul lui Dorinel Munteanu, după eșecul brutal cu Rapid
Daniel Pancu își poate pierde „perla” pe final de mercato » La schimb, cere doi noi jucători la CFR Cluj
Superliga
Daniel Pancu își poate pierde „perla” pe final de mercato » La schimb, cere doi noi jucători la CFR Cluj
O echipă de tradiție din România, scoasă la vânzare! 1,2 milioane euro pentru a prelua controlul clubului
Liga 2
O echipă de tradiție din România, scoasă la vânzare! 1,2 milioane euro pentru a prelua controlul clubului
Ultimele detalii despre starea de sănătate a lui Mircea Lucescu
Nationala
Ultimele detalii despre starea de sănătate a lui Mircea Lucescu
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează
Close