FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CEAHLĂUL 1-1

VIDEO Grant Thriller » Rapid, egal la ultima fază cu Ceahlăul, după ce a dominat tot meciul: scor 1-1

Martin și colegii săi au sperat 93 de minute că vor reuși prima victorie după 6 meciuri

Articol de - Publicat marti, 11 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat marti, 11 noiembrie 2014 00:31

O partidă în care ambii remarcaţi au fost portarii a fost schimbată de golul marcat în ultimul minut al prelungirilor de Ştefănescu.

Cît de giuleştean, plin de emoţie şi gălăgie, a fost meciul de aseară! Chiar dacă Gorea a dat avertismentul moldovean atipic, lovitură liberă bătută perfect de un stoper şi respinsă de Bornescu (6), a urmat jumătate de oră vişinie.

Pancu l-a făcut mare pe Calancea, Iacob s-a încurcat din faţa porţii, Coman a ratat şi el. Nu, nu se dă un gol la trei ratări, dar gazdele au primit cadoul: Roşu l-a servit pe Martin, basarabeanul din poarta Ceahlăului s-a văzut învins (23)!

Nemţenii, ciuruiţi şi ei de absenţe, au replicat prin Pavel şi Chitoşcă, ratări singur cu "Pepe", Pancu şi Miguel i-au imitat la poarta adversă. Iar Ştefănescu a egalat cînd nu se mai aştepta nimeni, şut din afara careului. Rapid rămîne fără victorie de două luni!

"Sînt convins că Dinu Gheorghe va deveni preşedintele Rapidului, îl trage aţa spre această echipă. E singurul care poate redresa situaţia din Giuleşti" ( Mircea Lucescu, antrenor Şahtior)

INBOX
- PUŞTIUL Marian Liviu Drăghiceanu (15 ani, 4 luni şi o zi), dorit şi de Hagi la Academie, a luat loc pe banca de rezerve la Ceahlăul
- MIRCEA Lucescu a fost prezent aseară la meci, a salutat galeria giuleşteană, dar a refuzat să scandeze antirivali.