INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  COPA AMERICA

VIDEO Messi, show la Copa America! Dublă și pasă de gol în victoria Argentinei cu Bolivia

Messi, show la Copa America! // FOTO: Imago +14   FOTO
Messi, show la Copa America! // FOTO: Imago

Articol de GSP - Publicat marti, 29 iunie 2021 09:15 / Actualizat marti, 29 iunie 2021 09:44

Argentina a câștigat ultimul meci din grupele Copa America, 4-1 cu Bolivia, după un meci excelent făcut de Leo Messi.

Starul Barcelonei a marcat de două ori și a oferit un asisst în ultima partidă din grupe, care stabilit duelurile din sferturile de finală ale Copei America 2021.

VIDEO Messi, spectacol la Copa America în Argentina - Bolivia

Argentina a început tare meciul și a deschis scorul în minutul 6, prin Alejandro Gomez, care a fost servit excelent de Leo Messi.

Până la pauză Messi a punctat de două ori. În minutul 33 a înscris din penalty, iar în minutul 42 s-a demarcat excelent, în spatele fundașilor adverși, și l-a lobat pe portarul advers, de la 16 metri.

După pauză, Saavedra a redus din diferență (60), iar Lautaro Martinez, atacantul lui Inter, a stabilit scorul final în minutul 65.

Cum arată sferturile Copa America

• Argentina – Ecuador
  • Uruguay – Columbia
  • Brazilia – Chile
  • Peru - Paraguay

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Mbappe, mesaj după ce a ratat penalty-ul decisiv în Franța - Elveția: „Îmi pare rău! Am dat greș”

Alarmă la belgieni! Cei mai buni jucători, în mare pericol să rateze meciul cu Italia