INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CAMPIOANA PIERDE TEREN

Bordeaux capotează la Rennes

Articol de - Publicat duminica, 07 februarie 2010 00:00

Liderul din Ligue 1 mai are doar 3 puncte avans faţă de Montellier, după eşecul suferit (2-4) aseară la Rennes. "Am comis prea multe eori individuale", s-a plîns după meci antrenorul lui Bordeaux Laurent Blanc.

Campioana Franţei a fost condusă chiar cu 3-0, după golurile semnate de Marveaux (4), Briand (17) şi Is. Bangoura (48). Bordeaux a avut o revenire la mijlocul reprizei secunde, cu golurile marcate în 5 minute de Gouffran şi Wendel (64 şi 69). Gyan (78) a adus însă liniştea pentru gazde şi reducerea avansului trupei lui Blanc la şefia Ligue 1, la doar 3 puncte de locul 2 ocupat de Montpellier şi 7 de Lyon (locul 3).

Într-un alt meci, Daniel Niculae n-a fost convocat de Auxerre, care a fost umilită (0-5) pe terenul "lanternei" Grenoble, ce n-avea decît 7 puncte înaintea etapei a 23-a din Franţa.

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”