INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EMIRATE

Echipa lui Cosmin Olăroiu s-a calificat în finala Cupei, după o revenire de senzație » Recordul stabilit de antrenorul român

Cosmin Olăroiu

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 februarie 2022 11:23 / Actualizat miercuri, 23 februarie 2022 11:25

Al-Sharjah, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu (52 de ani), s-a calificat în finala Cupei Președintelui, după victoria în fața lui Al-Wasl, scor 3-2.

După 0-0 în tur, echipa lui Cosmin Olăroiu s-a impus pe teren propriu în fața lui Al-Wasl în manșa secundă a semifinalei din Cupa Președintelui. Antrenorul român a bifat astfel un record impresionant, 16 meciuri consecutive fără înfrângere în toate competițiile din fotbalul arab!

Dinamo, semne de viață înaintea derby-ului cu Rapid
RAPID - DINAMO

Cosmin Olăroiu a calificat-o pe Al-Sharjah în finala Cupei

Al-Sharjah a reușit să revină, după ce oaspeții au condus cu 2-0, după reușitele lui Gilberto (minutul 52-penalty) și Haboush (57). Camara a redus din diferență în minutul 77.

Caio, care a ratat un penalty pentru trupa lui Olăroiu în minutul 48, s-a dovedit în cele din urmă eroul lui Al-Sharjah, cu două goluri marcate în prelungiri (90, 90+2).

Echipa antrenată de Cosmin Olăroiu o va întâlni în finală pe Al Wahda, care a remizat, scor 2-2, pe terenul lui Bani Yas, formaţia antrenată de Daniel Isăilă. În tur, Al Wahda s-a impus cu 4-1.

În campionatul din Emiratele Arabe Unite, Al Sharjah ocupă locul 4, cu 30 de puncte, cu 9 mai puțin decât liderul Al Ain.

Scandal în Turcia! Antrenorul lui Galatasaray a cerut excluderea din lot a lui Moruțan » Prima reacție a conducerii

Real Madrid a pus ochii pe un superstar din Premier League: „E visul lui Florentino Perez”

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping