INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ŢSKA SOFIA

"Dublă" pentru Florentin Petre în amicalul de azi

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 ianuarie 2010 00:00

Ex-dinamovistul Florentin Petre a marcat două goluri în meciul de pregătire pe care echipa sa, ŢSKA Sofia, l-a disputat în compania divizionarei B Akademik Sofia.

Mijlocaşul român a deschis scorul în minutele 2, respectiv 58. Partida s-a încheiat cu victoria trupei lui Ioan Andone, 7-2. Florentin Petre şi Daniel Pancu au fost integralişti.

Petre a deschis scorul în minutul 2 şi a mai marcat golul de 4-2, în minutul 60.

Celelalte goluri ale învingătorilor au fost reuşite de Iliev '17, Mitrevski '57 din penalti, Morozs '63, Saidhodja '86 şi Granden '90+1, în timp ce pentru învinşi au înscris Vasiliev '23 şi Banov '34, informează site-ul oficial al lui ŢSKA Sofia.

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”