INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

Florin Andone, titular în optimile Cupei Regelui » Meciul a fost decis la loviturile de departajare!

Florin Andone și Cadiz sunt în sferturile Cupei Regelui // foto: Imago Images

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 ianuarie 2022 22:48 / Actualizat sambata, 15 ianuarie 2022 23:08

Florin Andone (28 de ani) a fost titular în meciul dintre Sporting Gijon și Cadiz, din optimile Cupei Regelui. Echipa românului a câștigat la loviturile de departajare, 4-2, după 0-0 la finalul celor 120 de minute.

Florin Andone a început ca titular meciul cu Sporting Gijon, care a contat pentru faza optimilor Cupei Regelui.

Românul nu a reușit să-și lase amprenta pe tabelă și a fost înlocuit cu Alvaro Negredo în minutul 61, la 0-0. De altfel, 0-0 a fost scorul atât la finalul primelor 90 de minute, cât și al prelungirilor.

Superdebut! Coutinho a pus-o la pământ pe Manchester United în 5 minute » Ce a urmat e fabulos
PREMIER LEAGUE

Florin Andone și Cadiz s-au calificat în sferturile Cupei Regelui

S-a trecut la loviturile de departajare, unde echipa din prima ligă a fost mult mai inspirată. Sporting a ratat primele două execuții: Francisco Villalba a fost blocat de portarul Gil, în vreme ce Pedro Diaz a trimis în transversală

La oaspeți, toți cei 4 executanți au punctat: Alex Fernandez, Negredo, Perea și Arzamendia.

Cadiz și Florin Andone merg astfel în sferturile Cupei Regelui, unde tot astăzi s-au mai calificat Mallorca (2-1 cu Espanyol) și Rayo Vallecano, 2-1 cu Girona.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Recital Robert Lewandowski » Polonezul a ajuns la 300 de goluri în Bundesliga cu un hat-trick spectaculos

Ronaldo nu se gândește la retragere: „Vreau să joc până la 42 de ani”

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”