INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GENOA - AC MILAN 0-1

FOTO Drăgușin și Pușcaș, implicați în cel mai nebun meci al sezonului! Cu ambii portari eliminați, Giroud l-a blocat fantastic pe atacantul „tricolor” » Era minutul 104

Giroud blocându-l pe Pușcaș în minutul 104 +18   FOTO
Giroud blocându-l pe Pușcaș în minutul 104

Articol de - Publicat sambata, 07 octombrie 2023 23:56 / Actualizat duminica, 08 octombrie 2023 00:30

Genoa, formația românilor Radu Drăgușin și George Pușcaș, a fost învinsă pe teren propriu de AC Milan, scor 0-1. A fost un meci nebun, cu ambii portari eliminați în prelungirile reprizei secunde.

Nou-promovata Genoa nu s-a făcut de râs în debutul sezonului. Le-a încurcat pe Lazio și Napoli și a fost aproape de un rezultat pozitiv și contra lui AC Milan

Șumudică nu se dezminte » Recital și după eșec, atac la clubul lui Erdogan: „Nu i-am văzut pe teren! Vreau să întreb și eu ceva”
TURCIA

Cu Radu Drăgușin integralist, gazdele au rezistat timp de 87 de minute. Pulisic a dat lovitura. Imediat, Alberto Gilardino l-a trimis în teren și pe George Pușcaș.

Drăgușin și Pușcaș, meci nebun în Serie A

Meciul s-a prelungit 10 minute, dar s-a întins mult peste limită. Portarul Mike Maignan a ieșit hazardat și l-a făcut KO pe Caleb Ekuban. Contactul s-a petrecut la un metru în afara careului de 16 metri. Goalkeeperul lui Milan a văzut cartonașul roșu!

Maignan a fost eliminat în prelungiri
Giroud blocându-l pe Pușcaș
Giroud i-a luat locul în poartă lui Maignan
Martinez a luat și el roșu în prelungiri
Radu Drăgușin a crezut inițial că Genoa nu mai are schimbări și un coleg trebuie să intre în poartă
+14 FOTO

Olivier Giroud a preluat mănușile și a apărat poarta „diavolului milanez”. Albert Gudmundsson a executat în forță lovitura liberă rezultată la eliminarea lui Maignan, pe jos. Mingea a fost deviată și a lovit bara transversală.

Martinez, portarul celor de la Genoa, a urcat în careu la corneru următor. A oprit un contraatac și a fost la rândul lui eliminat!

În al 14-lea minut al prelungirilor, Pușcaș a scăpat spre poartă, dar Giroud a ieșit senzațional și a blocat.

+14 FOTO

AC Milan urcă pe primul loc în Serie A, un avans de două puncte față de rivala Inter. Genoa ocupă poziția a 15-a.

FINAL » Genoa – AC Milan 0-1

Rezultatele + Programul etapei a 9-a din Serie A

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”