INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ELVEŢIA

Înfrîngere la indigo » Basel a pierdut la St. Gallen după acelaşi scenariu ca şi în meciul cu CFR Cluj

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 august 2012 00:00 / Actualizat sambata, 25 august 2012 22:56

Adversara celor de la CFR Cluj din play-off-ul Ligii Campionilor nu şi-a revenit după înfrîngerea din Elveţia, din prima manşă.

Basel a pierdut partida din deplasare cu St. Gallen cu acelaşi scor ca şi în partida cu CFR, 1-2. Echipa lui Vogel a deschis scorul în minutul 10 prin Zoua. Dar la fel ca şi în meciul cu CFR, a urmat declinul în repriza a doua.

Cavusevici a egalat în minutul 51, iar Regazzoni a adus victoria pentru St. Gallen (72).

Returul dintre CFR Cluj şi Basel se va disputa miercuri, de la 21:45, în direct la Digi Sport şi liveTEXT pe GSP.ro

Basel: Sommer - Steinhöfer, Kovaci, Dragovici, Voser - Diaz, Zoua - F. Frei, Salah, Stocker - A. Frei

Laszlo Pinocchio » Dioszegi și-a vândut onoarea pentru „peste un milion”. De la „ca să arăt tuturor din România că nu facem blaturi” la „100% Ștefănescu nu e de vânzare pentru FCSB”

„Scaunul dentistului din Hong Kong!” » Momentul NEBUN cu Paul Gascoigne la Euro 1996: „Păcat că era glucoză în sticlă, nu gin ...”

Leonard Doroftei despre averea strânsă: „M-au vândut în Canada. Aveam de toate, dar nu aveam nimic”