INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA

Pedepsit sau protejat? » Neymar s-a încălzit 10 minute, dar a rămas pe banca Barcei la 7-0 cu Osasuna

Neymar privește în gol de pe bancă. A fost duminică doar spectator la recitalul lui Messi

Articol de - Publicat marti, 18 martie 2014 00:00 / Actualizat luni, 17 martie 2014 23:28

Antrenorul ”Tata” Martino nu e deloc mulţumit de randamentul brazilianului, pe care a vrut să-l şi ferească de fluierăturile fanilor pe Camp Nou.

Un alt caz Neymar tulbură liniştea Barcelonei înaintea şocului cu Real. După scandalul transferului de la Santos, brazilianul pare să fi ieşit din graţiile antrenorului, care l-a uitat pe banca de rezerve la 7-0 cu Osasuna.

A fost scos la încălzire 10 minute în repriza a doua şi atît. Pe teren au intrat Song, Tello şi Adriano, al doilea şi marcînd. De la sfîrşitul lui octombrie nu i s-a întîmplat să fie apt şi să nu intre. Randamentul e în scădere. Nu a marcat decît un gol, cu Rayo, după accidentarea la maleolă.

Potrivit Marca, atacantul de 22 de ani ar fi fost protejat de tehnician de team unei noi porţii de fluierături din partea suporterilor, după cea încasată la returul cu Man. City.

12 goluri şi 13 pase decisive a dat Neymar în 32 de meciuri jucate la Barcelona în toate competiţiile

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping