INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FRANȚA

PSG - LYON 0-1. Neymar, în lacrimi pe targă! Accidentare în prelungirile derby-ului, după un fault dur

Neymar (28 de ani) a fost accidentat în prelungirile partidei PSG - Olympique Lyon (0-1) și a fost scos cu targa de pe teren. +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 14 decembrie 2020 00:23 / Actualizat luni, 14 decembrie 2020 00:44

Jucătorul lui PSG a ieșit accidentat după o intrare dură a lui Thiago Mendes, în al șaptelea minut de prelungire. După ce arbitrul Benoit Bastien, cel care a condus partida dintre CFR Cluj și Young Boys din urmă cu trei zile, a verificat faza cu ajutorul VAR-ului, Thiago Mendes a primit cartonaș roșu pentru faultul dur asupra starului brazilian.

+3 FOTO

Singurul gol al partidei a fost marcat de Kadewere în minutul 35, iar, în acest moment, PSG este pe locul 3 în Ligue 1, la un punct de liderul Lille.

VIDEO. Răzvan Raț, după eliminarea CFR-ului din Europa: „Cred că are legătură cu evenimentele de la Paris!”

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Radu Drăgușin a debutat în Serie A! În locul cui l-a introdus pe teren Andrea Pirlo

Marius Șumudică, SHOW în Turcia! Cum a sărbătorit victoria cu Bașakșehir: „Fără număr!”

Pe ce stadion va juca Corvinul Hunedoara în Europa League: „Am primit invitația și vom merge acolo”

S-a întors! Acționarul din „Epoca de Aur” bagă din nou bani la Dinamo: e unul dintre magnații alcoolului