INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ŞOC

Şi-a rupt piciorul în două

Articol de GSP - Publicat luni, 10 noiembrie 2008 00:00

Imagini groaznice în minutul 63 al meciului Real Sociedad - Eibar, din liga secundă spaniolă. După o ciocnire cu portarul advers, Inigo Diaz De Cerio a căzut, ţipînd de durere: piciorul său drept era frînt. Cînd l-a ridicat, partea cu glezna pur şi simplu atîrna! Verdictul: dublă fractură de tibie şi peroneu. Golgeterul gazdelor (24 de ani) a şi fost operat ieri, devenind inapt 6 luni. Pe final, alt incident. Arbitrul a oprit jocul în minutul 89, la 0-0, după ce o sticlă ce-i era adresată l-a lovit în cap pe Lillo, antrenorul lui Sociedad.