INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  EMPOLI - JUVENTUS 1-2

VIDEO Ce bombă a lui Ronaldo! Starul lusitan a salvat-o pe Juventus în deplasarea de la Empoli

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 octombrie 2018 20:54

Juventus continuă să domine cu autoritate și actuala stagiune din Serie A. "Bătrâna Doamnă" s-a impus pe terenul lui Empoli, 2-1, ambele goluri fiind reușite de Cristiano Ronaldo (33 de ani).

Juve nu a avut însă cel mai facil meci pe terenul lui Empoli. După o primă repriză ștearsă, campioana en titre s-a văzut condusă cu 0-1, după reușita lui Caputo din minutul 28.

Cristiano Ronaldo a intrat însă în scenă în repriza secundă. Mai întâi, a transformat fără emoții un penalty în minutul 54.

Starul lusitan a adus apoi victoria lui Juventus în minutul 70, grație unei execuții superbe. A șutat imparabil, de la 20 de metri, reușind cel mai frumos gol al său de la venirea la Torino (VIDEO cu golul).

Juventus e pe primul loc în campionat, cu 28 de puncte. Napoli e pe 2, cu 21 de puncte, în timp ce Inter completează podiumul, cu 19 puncte.

Clasament:

Vezi și:  Juventus pregătește lovitura iernii! Italienii vor să transfere un campion mondial

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”