INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  STRASBOURG - PSG 2-1

VIDEO+FOTO Vedetele lui PSG nici n-au existat! Neymar și compania au suferit prima înfrângere în toate competițiile din acest sezon

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 decembrie 2017 20:00

Strasbourg a învins-o pe teren propriu pe PSG, scor 2-1, într-un meci din etapa a 16-a în care oaspeții plecau clar favoriți.

Neymar, Mbappe și Di Maria au fost titulari, însă acest lucru nu i-a oprit pe cei de la Strasbourg să deschidă scorul în minutul 13 prin Da Costa.

Înainte de pauză, Mbappe a egalat, dar în minutul 65 Bahoken a marcat golul cu care Strasbourg i-a aplicat lui PSG prima înfrângere din acest sezon, în toate competițiile.

Cu toate acestea, PSG rămâne lider detașat în Ligue 1, cu 41 de puncte, fiind urmată de Marseille la 10 lungimi în spate și un meci mai puțin. Strasbourg e pe poziția a 14-a, cu 18 puncte.