INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REUŞITE DE 5 STELE

VIDEO Golul lui Hugo Viana e ireal » TOP 5 reuşite ale week-endului

sursa foto dailymail

Articol de GSP - Publicat luni, 06 februarie 2012 00:00 / Actualizat luni, 06 februarie 2012 13:56

Hugo Viana, jucătorul lui Braga, se poate lăuda cu o super execuţie de la 60 metri, care a adus victoria cu Portimonense (1-0), în ultimul minut de joc. Mijlocaşul în vîrstă de 29 de ani l-a văzut ieşit din poartă pe Serginho şi a şutat în forţă din propria jumătate de teren.

VEZI MAI JOS GOLUL

Atacantul celor de la Genoa, Rodrigo Palacio, a înscris un gol incredibil în partida cu Lazio, cîştigată de echipa sa cu 3-2. În minutul 10, argentinianul a deschis scorul cu o execuţie din interiorul careului de 16 metri. Aflat cu spatele la poartă, Palacio a reluat la vinclu, lăsîndu-l cu gura căscată pe Marchetti.

Top 5 reuşite

1.Palacio (GENOA - Lazio 3-2) VEZI GOLUL
2.Hugo Viana (BRAGA - Portimonense 1-0) VEZI GOLUL
3.Lucho Gonzalez (PORTO - Setubal 2-0) VEZI GOLUL
4.Mata (CHELSEA - Man.Utd 3-3) VEZI GOLUL
5.Kljestan (ANDERLECHT - Genk 4-2) VEZI GOLUL

Lovitură! Constantin Budescu revine în Superligă! A bătut palma cu noua echipă, unde merge și Dragoș Grigore!

„Scaunul dentistului din Hong Kong!” » Momentul NEBUN cu Paul Gascoigne la Euro 1996: „Păcat că era glucoză în sticlă, nu gin ...”

Leonard Doroftei despre averea strânsă: „M-au vândut în Canada. Aveam de toate, dar nu aveam nimic”