INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ITALIA

VIDEO Juventus a rezolvat meciul cu Empoli în 5 minute! Higuain, lider în topul marcatorilor din Serie A

Articol de Toader BogdanJURNALISPORT - Publicat duminica, 02 octombrie 2016 17:27

Juventus este de neoprit în Italia. Deplasarea de la Empoli a fost de bun augur pentru campioana en-titre, torinezii reușind o victorie clară, rezultat final 3-0.

După o primă repriză încheiată nedecis, oaspeții s-au dezlănțuit în partea secundă. Dybala a deschis scorul în minutul 65 din pasa lui Alex Sandro, iar mai apoi a ieșit la rampă Higuain. Argentinianul a marcat o dubla în minutele 67 și 70 și a rezolvat problema învingătoarei.

Vezi aici cele mai importante faze din meci!

Astfel, Juventus adună 6 victorii în primele 7 etape din Serie A, iar Higuain se instalează pe prima poziție în clasamentul marcatorilor, ajungând la borna de 6 goluri marcate, la egalitate cu Icardi, de la Inter.

Juventus acumulează 18 puncte și rămâne lider indiferent de rezultatul celor de la Napoli, în timp ce Empoli se află la a 3-a înfrangere consecutivă, iar dupa 7 etape echipa este pe penultima poziție, cu doar 4 puncte.

sursa: goal.com

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga