INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CONCACAF

VIDEO Pablo Gabas a rupt plasa de la peste 35 de metri

Gabas, căpitanul argentinian al celor de la Alajuelense

Articol de GSP - Publicat miercuri, 19 octombrie 2011 00:00 / Actualizat miercuri, 19 octombrie 2011 18:56

Ziua de ieri a fost una plină de meciuri spectacol, dar golul serii vine de peste Ocean, din Liga Campionilor CONCACAF. Marcator a fost argentinianul Pablo Gabas, care a înscris pentru echipa sa de la mai bine de 35 de metri.

Gabas a deschis scorul în minutul 37 al meciului dintre Morelia şi Alajuelense, dar reuşita sa n-a contat prea mult, pentru că mexicanii au luat cele trei puncte datorită celor două goluri marcate într-un decurs de numai trei minute de Joao Rojas şi Miguel Sabah.

Vezi mai jos reuşita de senzaţie a lui Gabas!

Dan Șucu, discurs fără precedent la adresa lui Daniel Niculae: „Nu vreau să văd asemenea oameni în fața mea!”
Omul concediat astăzi de Adrian Mititelu, ironizat de foștii colegi de la FCU Craiova: „Dacă pleca acum un an, eram în Liga 1”
Liga 2

„Te ridică sau te bagă în pământ” » Horațiu Moldovan a povestit cum a cucerit-o pe Aza Gabriela: „Prima noastră întâlnire a fost la asigurări”

Iubita unui jucător cu 400 de meciuri în Seria A i-a mărturisit Dilettei Leotta: „De asta dormim în camere separate”